امین امیدوار

برنامه نویس وب سایت

مدرس

فریلنسر

مشاور تبلیغات

0

هیچ محصولی در سبد خرید نیست.

امین امیدوار

برنامه نویس وب سایت

مدرس

فریلنسر

مشاور تبلیغات

نوشته های بلاگ

سئو و بهینه سازی سایت apo

اردیبهشت ۲۸, ۱۳۹۹ ارزهای دیجیتالی
سئو و بهینه سازی سایت apo

سئو و بهینه سازی سایت apo

وب سایت apo یک وب سایت خبری و اطلاع رسانی در کشور استرالیا است. این وب سایت سالهاست که با سیستم مدیریت محتوای دروپال راه اندازی شده و فعالیت می کند که به عنوان یک پروژه اجرایی به یکی از هموطنان دانشجو در این کشور سپرده شده تا ابرادات ٱن برطرف شود. سئو و بهینه سازی سایت apo رو با هم بررسی خواهیم کرد .

این دوست عزیزمون از من کمک گرفتن برای بحث بررسی مشکلات موجود در قالب، سرعت لود، نبودن نتایج وب سایت در جستجوهای مختلف حتی با جستجوی عناوین مقالات به صورت کامل در موتور جستجوگر گوگل

سئو و بهینه سازی سایت apo

بهترین سئو و بهینه سازی سایت apo :

بررسی های انجام شده بر روی وب سایت مذکور به این صورت می باشد که :

این وب سایت مشکل لود و مشکل حجم صفحه نداشته است.
تعداد request در این سایت قابل قبول است.

حل مشکل request در gtmetrix

منظور از تعداد request تعداد رفت و برگشت از وب سایت به وب سایت های دیگر است که معمولا از افزونه های استفاده شده در سایت نشات میگیرد و سرور برای لود بخش های مختلف به ناچار مجبور است که رفت و برگشتی رو به سایت های دیگر داشته باشد.

* مشکل اول واصلی در ایندکس شدن صفحات مقالات وب سایت بوده است که اولین و مهم ترین مشکل این بود که در منوی این وب سایت راه مستقیم برای ورود به مقالات وجود نداشت و حتما بایستی ادرس رو در url وارد می کردیم تا وارد مقالات بشیم.

*مشکل دوم استفاده از اعداد در url هر مقاله بود که به فرض مثال اگر بخوایم مقاله ای را در سایت بیینیم به صورت استاندارد میگیم که
Yoursite.com/طراحی وب سایت

و منظور از کلمه طراحی وب سایت، کلمه کلیدی مربوط به اون مقاله است در صورتی که در این سایت به صورت زیر نمایش مقالات رو داشتیم
Ypursite.com/124426
که به هیچ عنوان هیچ صحبتی از کلمه کلیدی در این آدرس وجود ندارد.

وضعیت سایت apo در ابزار gtmetrix

سایت apo  در gtmetrix

* مشکل سوم این بود که برای مقالات هیچ کلمه کلیدی تعریف نشده بود و فقط مقاله در سایت قرار گرفته بود در صورتی که بایستی حداقل یک کلمه کلیدی به عنوان کلمه کلیدی اصلی مقاله انتخاب بشه و در نوشتار مقاله روی اون کلمه کلیذی کار شود تا بتوانیم تمامی اصول سئو رو روی اون مقاله اجرا کنیم.

* مشکل چهارم این بود که حجم کلمات استفاده شده در مقاله نهایت ۲۰۰ الی ۳۰۰ کلمه بوده است که به صورت خیلی مختصر در مورد موضوع مقاله صحبت کرده است که به طور استاندارد حجم کلمات در یک مقاله حداقل ۸۰۰ و حداکثر ۴۰۰۰ کلمه بایستی باشد. نکته مهم این است که کی تعیین میکنه یک مقاله باید ۸۰۰ کلمه داشته باشه یا ۴۰۰۰ کلمه. دقت کنید اینجاست که رقبای وب سایت ما در گوگل که با کلمه کلیذی ما رتبه های اول رو در اختیار دارند به کمک ما می آیند تا بتونیم از اونا کمک بگیریم که ببینیم اون رقبا روی کلمه کلیدی مورد نظر ما چه حجم محتوایی رو استفاده کردند و میتونیم ما هم روی همون مقدار مانور بدیم.

*مشکل پنجم
با توجه به اینکه حجم کلمات در این مقالات خیلی کم بوده است پس طبیعتا انتظار می رفت که این روی مقاله ها به هیچ عنوان تگ توضیحات، تگ کیورد، هدینگ ها به درستی کار نشده اند که بایستی طبق اصول و استانداردها این کار انجام شود

تگ توضیحات : معرفی هدف اون مقاله با یک مزیت رقابتی نسبت به رقبای کاری خود
تگ کیورد : معرفی حداقل ۲ کلمه کلیدی و حداکثر ۵ کلمه کلیدی
هدینگ ها : هدینگ ها معرف اولویت در عناوین مهم یک قفحه هستند و از H1 تا H6 هستند که هر چی عناوین مهم تری در صفحه وجود داشته باشد، از H بالاتری بایستی برخوردار باشد.
اما نکته مهم این است که استفاده از هدینگ ها اگر براساس استاندارد سئو دوستانه بودن انجام نشود حتی امتیاز منفی نیز برای سایت ما خواهد داشت

اصول استفاده از هدینگ ها در یک صفحه

H1 : 1
H2 : 3
H3 : 3*3-1
H4 : 4*4-1
H5 : 5*5-1
H6 : 6*6-1
که هدینگ ۶ اولویت خیلی پایینی دارد و خیلی کم در صفحات استفاده می شود

نکته بسیار مهم این است که تعداد هدینگ هایی که نوشته شده است به معنای حداکثر استفاده است نه حداقل. به معنی اینکه وقتی جلوی هدینگ ۳ نوشته شده ۸ عدد یعنی اینکه اگر ۷ هم استفاده شود مشکلی ندارد اما نبایستی ۹ استفاده شود.

*مشکل ششم این بود که در این وب سایت به هیچ عنوان لینکدهی داخلی و خارجی انجام نشده بود.
منظور از لینک دهی داخلی این است که از یک مطلب به مطالب مرتبط دیگر در وب سایت نیز ارتباطی وجود داشته باشد که باز هم به دلیل حجم خیلی کم محتوا در مقالات این وب سایت امان این کار وجود نداشته است.
منظور از لینک سازی خارجی هم  این معنی است که وب سایت های دیگر مقالاتی را در سیت خد منتشر کنند که در محتوای اون مقالات لینک وب سایت ما را قرار دهند.
در گذشته لینک دهی خارجی خیلی امتیاز داشت به همین دلیل خیلی از وبمستران به سمت خرید لینک ها می رفتند که گوگل این موارد رو غیر حرفه ای تلقی می کرد و امتیاز این وب سایت ها را اط بین می برد به همین دلیل گوگل امتیاز لینک سازی داخلی و لینک سازی خارجی یک وب سایت را یکسان اعلام کرد که وبمستران و سئو کاران فقط به دنبال تولید محتوای ارزشمند و لینکدهی داخلی باشند و به سمت خرید لینک خارجی نروند. اما توجه کنید که هنوز لینم دهی خارجی ذر کنار لینک دهی داخلی مزیت به حساب می آید

چرا لینک سازی در سئو مهم است؟

هدف از لینک سازی اینه که ما بتونیم کاربران رو داخل وب سایت بچرخونیم و نگه داریم به همین دلیل گوگل به شدت به سایت هایی که لینک سازی داخلی درستی انجام بدن و کاربران بیشتر در سایت بچرخند امتیاز بیشتری خواهد داد و سایت هایی که امایاز بیستری دریافت کنند در اولویت بیشتری نسبت به رقبا قراردارند تا در گوگل بین جستجوهای اولیه قرار بگیرند.

پس لینک سازی خیلی مهم است.

برچسب ها:
درج دیدگاه

− 3 = 3